FUE Yöntemi

saç ekimi
2014 yılı itibarıyle saç ekimiden en sağlıklı ve modern yöntemdir , FUE ( Foliculer Unit Extraction ) yönteminde bistüri kesik veya dikiş yoktur , ekim yapılacak olan saçlar hastanın ensesinden , yani iki kulak arasından özel micro motor yardımı ile tek tek çıkartılır ve elim bölgesinede saçık tarama yönüne uygun olarak tek tek yerleştirilir , FUE yönteminin en büyük avantajı saçın alındığı ve ekildiği yerlerde herhangi bir iz kalmamasıdır , yöntemde bi,r seansta yaklaşık 7000 saç kökü transfer edilir. Her saç folikülünde birkaç saç olduğunu düşünürsek bir seansta yaklaşık 14.000 saç teli transfer edilebilidiği anlamına gelir.
FUE yönteminde kesik veya dikiş olmadığı için hasta acı çekmez  , seans çok konforlu geçer ve sonrasında kanama vs şikayetler olmaz , iyişeşme daha hızlıdır .
Saç ekiimde dikkat edilemsi gereken en önemli konuların başında saç foliküllerini enseden çıkartırken zedelememek olmalıdır , dikkatli gerçekleştirilen bir saç ekimide transfer edilen saç kökünün yaşam şansı %95 lerdedir , ama uzman olmayan dikkatsiz kişilerce yapılırsa bu oran %45 lere kadar gerileyebilir.

Doçent Op. Doktor Aydın Gözü
Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0212 736 1648 - 0532 316 8973

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder