19 Şubat 2015 Perşembe

Saç ektirme fiyatları

Saç ektirme fiyatları
İstanbul'da saç ektirme fiyatları 2015 yılı şubat ayını gözönüne alırsak yaklaşık olarak ....tl civarından başlar ve sizin ihtiyacınız bir seanstan daha fazla ise saç ekim ücretiniz daha pahalı olur. Saç ektirme maliyetlerinde birçok saç ekim merkezi transfer edilecek kök sayısı ve ekim işlemi için kaç seans çalışılacağını kriter olarak alırlar. Bir seans 5 kişilik ekip çalışması ile ortalama 6 saat sürer ve en fazla 4000 kök saç ekilir , her saç kökündede ortalama 3 saç teli vardır. Saç ekimi fiyatlarını tespit ederken ihtiyacınız olacak seans sayısına daha fazla önem veririz , acaba sizde kaç seans saç ekimine ihtiyaç olacak ? Bunu anlamak için resim göndermenize , saç haritasına ihtiyacınız yoktur , aynaya bakmanız yeterli , saçlarınız önden ve yanlardan dökülmüş ise tepede hafif bir açılma varsa sırma gibi saçlara kavuşmak için bir seans yeterli olacaktır. Buna karşılık eski siyasilerden baba lakaplı sayın Süleyman Demirel gibi nerdeyse enseye kadar saç dökülmeniz varsa bu kesinlikle 2 seanslık bir saç ekimi gerektirecektir. Bu yazımızda saç ektirme fiyatları dışında FUE yöntemi saç ekimi , saç ekimi merkezleri , saç ekimi sonrası gibi konuları inceliyoruz.
Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
İstanbul
0212 736 1648
0532 316 8973


Saç ekim merkezleri

2015 yılı için İstanbul'da saç ekim merkezlerinin ulaştığı sayı Avrupanın genelinden daha fazladır. Tabiki bu saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların çokluğundan kaynaklanmakta , gerek diğer ülkelerden , gerekse ülke genelinden birçok hasta saç ektirmek için İstanbul'a geliyor. mesela bizim hastanemizde günde ortalama 10 saç ekimi yapıyoruz. Saç ekimi merkezlerinin bu kadar fazla olması ekim kalitesi ile ilgili sorun çıkartabiliyor , özellikle ektirme fiyatlarındaki rekabet ve çok ucuz saç ekim fiyatları ile hasta çekmek isteyen saç ektirme merkezleri bir seansa ayırdıkları zamanı azaltarak aceleye getirerek transfer edilen saç kökünün keseciğini zedeleyebiliyorlar , bu durumda ekilen saçların bir kısmı yeniden dökülüp parça parça kellikler oluşuyor , adeta yolunmuş gibi. Saç ekiminde kökleri transfer ederken ve saç kanallarına yerleştirirken son derece dikkatli ve hassas davranmak gerekir, zira enseden alınacak saç kök sayısının bir limiti vardır.

Saç ekimi nasıl yapılır ?

Son yıllarda en sık FUE yöntemi ile saç ekimi yapılmaktadır . Folikül transfer metodunda her saç kökü enseden tek tek alınıp önceden hazırlanmış mikro kanallara yerleştirilir. Saç köklerinin FUE motoru ile alınıp transfer edilmesi ve dökülen kısımlara ekilmesi son derece hassas bir işlemdir , saç kökleni saran koruyucu kesecik ekim esnasında yırtılırsa o kök boşuna ekilmiş olur ve bikaç hafta içinde dökülür. Biz ektiğimiz saçların %98 ine hayat boyu garanti verebiliyoruz.

Saç ekimi sonrası süreç

Birçok hastamız şehir dışından hatta yabancı ülkelerden geliyor. Aynı gün uçakla bize gelip saç ektirdikten sonra aynı gün uçakla geri dönebiliyorlar , bazıları saç ekimi sonrası süreci İstanbul'da hotelde kalarak geçiriyor.  Yeni saçlarınız ekildikten sonra yani saç ekimi sonrası süreçte nelere dikkat edilmesi gerektiği , saçlarınızı ne zaman yıkamaya başlayacağınız, nasıl yıkayacağınız, hangi saç şampuanı kullanacağınız , nasıl kurulayacağınız ve bunların tüm ayrıntılarını size anlatıyoruz , takıldığınız yerlerde istediğiniz zaman telefonla bize ulaşarak ek bilgi alabiliyorsunuz.

Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
İstanbul
0212 736 1648
0532 316 8973

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder