1 Şubat 2015 Pazar

Saç ekimi fiyatları 2015

2015 yılı ilk aylarında İstanbul'da saç ekimi fiyatı yaklaşık olarak ....tl seviyelerinden başlar ve ihtiyacınız olan saç ekimi seansı birden fazla ise bahsettiğimiz saç ektirme ücretide artar. Her seansta yaklaşık olarak 4000 kök veya mikrogreft saç keseciği transfer edilebilir , her kökten doğal olarak ortalama 2-3 saç teli çıktığını düşünürsek lise yıllarınızdaki o gür saçlarınızı geri kazanmak çok uzak değil. Erkeklerde genetik saç dökülmesi dediğimiz ön yan bölgelerde tepe kısmındaki açıklıklar FUE yöntemi yani folikül transfer metodu ile hiç saç dökülmesi olmamış hale getirilir. FUE yönteminde ensedeki güçlü saç kökleri özel bir cihazla tek tek alınır ve saç ekim yapılacak bölgede önceden hazırlanmış mikro-kanallara tek tek yerleştirilir. Saç kökleri alınıp tek tek ekilirken çok dikkat edilmesi gerekir zira saç keseciğinde açılacak en küçük bir yara o saç kökünün ölmesine dolayısı ile saç ekimi sonrası dökülmesine yol açar . Dolayısı ile saç ekimi son derece hassas bir ameliyat olup tek seansta çok daha fazla saç kökü ekiyoruz diye özensizce yapılan saç ekimleründen uzak durmak gerekir.
Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Plastik ve Estetik Cerrahi uzmanı
0212 736 1648
0532 316 8973

İstanbul'da saç ekimi merkezleri

Saç ekimi merkezlerinin bu kadar fazla sayıda olduğu bir şehir sanıyorum dünya üzerinde yok , Tayland Bangkok'ta her köşe başında nasıl bir masaj salonu varsa İstanbul'dada sayısız saç ekimi merkezi var . Kanunen ameliyathane şartlarında plastik cerrahi uzmanı tarafınca yapılması gereken saç ekimi birçok yerde kağıt üzerinde anlaşmalı bir hastanenin mütevazi bir odasında teknisyenler tarafınca gerçekleştirilebiliyor . Biliyorum hayati bir ameliyat değil , ölüm yokya ucunda diyorsunuz , ama ensenizde transfer için alınabilecek sınırlı sayıda saç olduğunuda unutnayın. Olmadı birkere daha deneyelim diyebilecek kadar çok saç köküne sahip olmayabilirsiniz , sonrasında koltuk altın ve bacaklar gibi alternatif kıl köklerinin peşinde koşmak pek pratik olmaz.

FUE yöntemi saç ekimi

Yıllar önce folikül transfer metodu yokken enseden bistüri ile alınan ince şeritler gerekli bölgelere transfer edilir ama kafada bu işleme ait izler kalırdı , ayrıca tranfer edilen saçlar , aynı gölgedeki eski saçlarla homojen görünmez farklı karakterde görüntü sergileyerek saç ekimi yaptırdığınızı tanıştığınız herkesin yüzüne haykırarak sosyal puanınızı düşürürdü. Neyseki FUE kısaltması ile meşhur olan folikül transfer metodunda saçlar enseden tek tek transfer edildiğinden saç ekimi bölgesine doğal yapıya en uygun biçimde yerleştirilerek saç tasarımınız en ideal , hatta lise döneminizdeki saçlarınızdan bile daha havalı görümüne getirilebeliyor.

Saç ekimi ücretleri

İstanbul'da saç ekimi ücretleri 2015 yılı için seans başına ortalama ....tl civarındadır. Her seansta ise 10.000 saç teline yada 4000 saç köküne kadar transfer edilebilir.Saç ekimi fiyatlarını sizin ihtiyacınız olabilecek saç miktarına pratik olarak uygulamak için aynaya bakın , sadece önlerde ve yanlarda , hafifte tepede dökülmeniz varsa bir seanslık saç ekimi size yeterli olacaktır , ama ensede kulaklar arası bölgeyede uzanan geniş bir saç dökülmeden , yani Sayın Süleyman Demirel usulu saç durumunuz varsa 2 seanslık bir saç ekimi ihtiyacınız olabilir.

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
0212 736 1648
0532 316 8973

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder