6 Haziran 2014 Cuma

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi
İstanbul'da 2014 senesi saç ekimi yaptıran hastalar için en önemli dönem saç ekimi sonrasıdır. Bu dönemde saçların nasıl yıkanacağı , nasıl kurulanacağı , hangi şampuanların kullanılması gerektiği ve daha birçok ayrıntı hastaya mutlaka verile hatta bir döküman şeklinde teslim edilmelidir , İstanbul'da saç ekimi fiyatları 2014 yılında .... liradan başlayıp saç ihtiyacına göre artmaktadır. Önden hafif saç dökülmesi olanla , tepesi açık olanların saç ekim ücretleri aynı olmamaktadir. Doçent Op. Dr. Aydın Gözü bildiriyor. 0212 736 1648 - 0532 316 8973

Saç ekimi sonrası

Saçlar, çevre etkenleri, kalıtsal özellikler ya da bazı deri hastalıkları sonucu dökülebilirler. Saç dökülmeleri, kişiyi toplumda rahatsız olmaya itecek, olumsuz bir psikoloji oluşturur. Kişi, saçlarının olmayışını dert edinerek psikolojik bir bunalıma girebilir. İşte bu gibi nedenlerden dolayı kişiler saçlarına tekrar kavuşmak isterler. Günümüzde, saçlarını kaybeden ve geri isteyen kişiler için çok fazla bir seçenek bulunmamaktadır. Kişiler çeşitli bitkisel ürünler, ilaçlar veya şampuanlar kullanılmaktadır. Ancak bunların hiçbiri kalıcı ve sağlıklı bir çözüm üretmeyen, çoğu zaman sonuç dahi vermeyen uygulamalardır. Bu nedenle, en kesin ve kalıcı çözüm olarak saç ektirme yöntemini tercih etmektedirler.

Saç ekimi forum
Saç ekimi uygulaması sayesinde kişi, saçlarına kavuşma fırsatı ile birlikte doğal bir saç görünümünü de elde eder. Saç ekimi işlemi saatlerle ifade edilen kısa bir sürede uygulanan ve iyileşme süreci tamamlanana kadar 6 ay geçen bir işlemdir. Saç ektirmek isteyen kişiler öncelikle, saç ekimi sonrasında yapılması gerekenleri bilmelidirler. Bu yazımızda, saç ekiminden sonra yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.  Saç ektirme işlemi yapan kişi, uygulamanın ilk gününde ancak doktor kontrolünde kafasını yıkayabilir. Bunu tercih etmeyen kişi, seyreden üç gün sonunda, doktorun verdiği losyonu uygulayıp yarım saat kadar bekledikten sonra, önerilen şekilde kafasını yıkayabilmektedir.

Saç ekimi fiyatları

 Saç ekimi yaptıran kişi, saçlı bölgeye zarar vermeyecek şiddette bastırarak ve mümkünse çok kimyasal bulundurmayan şampuanlar kullanarak başını yıkamalıdır. Saç ekiminin hassas bir uygulama olmasından dolayı, uygulamadan sonraki süreçte yapacağımız aktivite ve sporlara dikkat etmemiz gerekir. Başa darbe alma olasılığı yüksek aktivitelerden ve sporlardan kaçınmalı ve mümkünse, başımıza zarar vermeyecek aktivitelere yönelmeliyiz. Saç ekimi fiyatları İstanbul'da 2014 yılında ortalama .... liaradan başlamaktadir.

 Saç ekimi ekşi

Saç ekiminden sonraki süreçte dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de, saç ekimi uygulanan bölgeyi yeterince hijyenik tutmaktır.  Özellikle ekim işlemini seyreden ilk on beş gün boyunca çok tozlu ve kirli alanlardan uzak durmak gerekir. Çünkü, saç ekimi işlemi sırasında açılan gözenekler sürekli toza ve mikroba maruz kalır. Bu durum enfeksiyon oluşmasına neden olabilir. Tüm bu hususlar dikkate alındığında, saç ekimi işlemi başarıyla tamamlanabilir.

Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Plastik ve Estteik cerrahi Uzmanı
Hisar İntercontinental hospital Saç ekimi Bölümü
Anadolu yakası İstanbul
0212 736 1648 - 0532 316 8973
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder