9 Haziran 2014 Pazartesi

Saç Ekimi Merkezleri

Saç ekimi
İstanbul avrupa yakasında ve anadolu yakasında 2014 yılı itibarı ile birçok saç ekim merkezi vardır , bunların içinde hastane bünyesinde hizmet verenler ve bağımsız işyeri şeklinde çalışanlar olabilir ama tam teşekküllü hastane çatısında olanlarda daha güvenle saç ekimi yapılabilir . Saç ekiminde en fazla dikkat edilmesi gereken konu saç kökünün enseden alınırken ve planlanan bölgeye dikilirken zarar görmemesini sağlamaktır, genelde en sık yapılan hatalar saç kökünün FUE motoru ile alınırken hoyratça çekilmesi ve kök kesesinin zarar görmesidir ve bu haliyle ekilen saç birkaç içinde kalıcı olarak dökülmektedir. Örnek vermek gerekirse bizim hastanemizdeki saç ekim merkezimizde ekilen saçların %97 si ömür boyu kafada kalırken , bazı saç ekim merkezilerinde bu oran %50 lere kadar düşebilmektedir.

Saç ekimi fiyatları

İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında 2014 Haziran ortalarında saç ekimi fiyatları .... liradan başlayıp , transfer edilecek kök sayısı ve ihtiyacınız olan seans sayısına göre artış gösterir. Tabi bu rakamlar ortalama ve oplması gereken fiyatlar olmakla beraber çok yüksek ve çok düşük ekim ücreti uygulayan saç ekim merkezleride olabilir , ama burada en fazla hastası olan merkezler daha tecrübelidir ve sonuçlar çok daha yüzgüldürücü olur , akan su yosun tutmaz.

Saç ekimi sonrası

Saç ekimi yaptırdıktan sonra ilk haftalar çok hassastır ve dikkatli davranılması , talimatlara uyulması gerekir . Saçın ne zaman ve nasıl yıkanacağı , kurulamanın nasıl yapılması gerektiği , hangi şampuanların kullanılabileceği gibi tüm hususları szie saç ekim merkeziniz ayrıntılı anlatmalı , hatta hastaneden ayrılırkende elinize bu konularla ilgili bir döküman verilmesi gerekir.

Saç ekimi öncesi ve sonrası

Saç ekiminde en önemli beklenti saçların dökülmeden önceki doğal haline ulaşılmasıdır. Yoksa ekilen saçlar kafanızda önceden mevcut saçlarla uyum içinde olmazsa yapılan ekimin hiçbir değeri kalmaz. Hatta ekim yapılırken başın pozisyonu ve tarama yönü bile dikkate alınması gerekir . Pruk gibi duran ekilmiş saçlar görünüm puanınızı yükseltmeyi bırakın oldukça duşurur ve çakma görüntü verebilir.

Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Plastik ve Estetik Cerrahi uzmanı
İntercontinental Hospital
Anadolu yakası İstanbul
0212 736 1648 - 0532 316 8973

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder