29 Mayıs 2014 Perşembe

Saç Ekimi Şartları

Dış görünüşle ilgili problemlerin başında gelen saç dökülmesi her zaman insanoğlunun çözüm aradığı bir sorun olarak dikkat çekmiştir. İlerleyen teknolojiyle birlikte de bu soruna getirilen en son çözüm saç ekimi olarak bilinmektedir. Saç ekimi saçların yoğun olduğu bölgelerden seyrek olduğu bölgelere taşınması işlemidir.

Peki saç ekimi için gerekenler nelerdir? Kimler saç ektirebilir?

        Saç ekimi için uygun olup olmadığınızı öğrenmenin en kesin ve güvenilir yolu bir doktora başvurmaktır. Profesyonel bir görüş kişinin güvenliği açısından oldukça önemlidir. Saç ekimi operasyonu için engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunu olmayan hemen herkes saç ektirebilir. Saç ekimi için ideal olan saç ekilecek bölge ile saçların alınacağı bölgenin arasındaki oranın ¾ olmasıdır. Ancak bu koşul elzem değildir. Saçların alınacağı donör bölgesindeki saçların kuvvetli ve yoğun olması da kişiyi ideal bir saç ekimi için ön plana çıkaracaktır. Saç ekimi hemen her yaşta yapılabilmektedir. Ancak işlemin, saç dökülmelerinin nispeten durduğu 35-40’lı yaşlardan sonra yapılması operasyonu daha verimli kılmaktadır.


        Saç ekiminin profesyonel ekipler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Operasyon esnasında oluşabilecek sorunlar ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle güvenilirliği kanıtlanmış kişi ve kurumların tercih edilmesinde fayda vardır. Daha önce ne yaptığı bilinmeyen ve sadece düşük bütçe sunduğu için cazip gibi görünen kişi ve kurumlardan uzak durulmalıdır.

Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Plastik ve Estetik cerrahi Uzmanı
0212 736 1648 - 0532 316 8973

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder