30 Mayıs 2014 Cuma

Saç Ekimi Fue Yöntemi

saç ekimi
İstanbul'da 2014 yılında en fazla uygulanan saç ekim metodu FUE yöntemidir , sadece ülkemizde değil tüm dünyada 30 mayıs 2014 tarihi itibarı ile daha garantili bir saç ekim metodu henüz yoktur . İstanbul'da saç ekimi fiyatlarındada fue yönteminde sonra .... lira gibi daha makul düzeylere gerileme saptanmış olmasının sebebi bu modern yöntemde enseden saç köklerinin alınmasının otomatik FUE motoru ile yapılıyor olmasıdır.

Fue yöntemi kaç para ?

İstanbul , Ankara gibi büyük şehirlerde fue yöntemi için birçok saç ekimi merkezi .... liradan başlayan fiyatlar uygular. Saçlarına daha erken veda eden insanlar, bu duruma farklı şekillerde tepki vermektedirler. Kimi için bu saç dökülme olayı çok fazla önemli olmazken, daha büyük bir bölümünün, bu durum karşısında çok etkilendiğini ve üzüldüğünü söyleyebiliriz. Neyse ki tıp bilimi de sürekli bir ilerleme gösterirken, saç dökülmelerine karşı da etkili çözümler üretmekten geri kalmamıştır. Saçekimi merkezleri olarak bilinen sağlık merkezlerinde, başta fue yöntemi olmak üzere birkaç değişik metotlarda saç ekimiyöntemleri uygulamada olup, bu sorun ile karşılaşan insanların sorunu giderilmektedir. Hastaya yapılan lokal anestezi ile hiçbir ağrı hissetmeden yapılan bu işlem, sakal ekimi için de kullanılırken, alınan olumlu sonuçlar, insanları bu uygulamaya olumlu şekilde teşvik etmiştir.

Fue yöntemi nedir ?

      Genelde yapılacak işlemin boyutuna göre değişiklik gösteren seanslar, hassas bir çalışma gerektirirken, saç ekimi sonrası yapılması gereken bakımının da sonuca ulaşma yönünden çok önemli olduğunun bilinmesi gerekir. Ülkemiz bu işlemi gerçekleştiren saç ekimi merkezleri açısından oldukça fazla hizmet veren sağlık merkezlerine sahip iken, bu sektörde hizmet veren kuruluşların fazla oluşu, saç ekimi fiyatlarıaçısından bir rekabet ortamı oluşmasına imkân tanımıştır. Yaklaşık 60 yıldan beri uygulanan saç mezoterapisi de bu tedavi yöntemleri arasında kendine yer bulurken, dengesiz bir sakal yapısına sahip olan insanlar için, sakal ekimi de bu merkezler tarafından olumlu sonuç verecek şekilde yapılmaktadır. Kişinin cesaretini toplayarak bu işlemi yaptırması, onu aynalar ile daha barışık bir hale getirirken, kaybolan özgüvenin yerine daha girişken ve hayatı seven bir kişiliğin yeniden ortaya çıkmasına olanak tanımıştır.

Fue yöntemi avantajları ve dezavantajları       Son zamanlarda en sık kullanılan saç ekimi yöntemleri içinde olan fue yöntemi, işlem esnasında ve saç ekimi sonrası bakımın eksiksiz yapılması ile en etkin sonucu veren yöntemler arasında yer almıştır. Yurt dışından da her yıl binlerce turistin bu işlem için ülkemizi tercih etmesi, kaliteli bir hizmeti daha ucuza vermesi bakımından bizim ülkemizde bulunan saç ekimi merkezi çalışmalarının doğru yolda olduklarına bir delil olarak gösterilebilmektedir. Saç ekiminden kısa bir süre sonra ortaya çıkan dökülme ise aslında sürecin bir parçası olup, kalıcı olacak olan saçların, daha sonra çıkacağı da herkes tarafından bilinmesi gereken bir konudur.

Resim göndermek için : sacekimihastanesi@gmail.com
WhatsApp:  0532 316 8973

Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Plastik ve Estetik cerrahi uzmanı
İntercontinental hospital
Anadolu yakası İstanbul
0212 736 1648 - 0532 316 8973
Lütfen randevu alarak geliniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder