5 Mayıs 2014 Pazartesi

Saç Ekimi Fiyatları Ortalama

Saç ekimi
İstanbul'da saç ekimi fiyatları ortalama olarak .... tl den başlıyor , tabii birçok saç ekimi merkezinde transfer edilecek kök veya greft miktarı veya kaç seansta yapılacak olması önemli bir fiyat kriteri haline geliyor , zira bir seans nerdeyse 7 saat sürüyor , pratik olarak acaba benim ne kadar saça ihtiyacım var , benim saçlarım kaç seansta ekilebilir diye merak ediyorsanız elinize küçük bir ayna alarak daha büyük bir aynanın karşısına geçin , sadece önden dökülmüş gürünüyorsa arkadan bakıldığında saç dökülmesi yoksa büyük ihtimal sizin saç ekiminiz tek seansta yapılabilir , elinizdeki küçük aynayı başınızın arkasına tuttuğunuzda kendi arkadan görüntünüzü elde ederseniz , arkadanda dökülmüş saçlara sahipseniz bu sizin 2 seansa ihtiyacınız olacağını gösteriyor , her seansta saçın yapısına göre 15.000 e yakın saç teli transfer edilebiliyor , ince telli saçı olanlarda daha fazla saça ihtiyaç olabiliyor . Saç ekiminde önemli olan sizi keller ketegorisinden saçı fırça gibi sağlam olanlar kategorisine aktarmaktır , her hasta ayrı ayrı değerlendirilmelidir , saç rengi , saç kalınlığı ve kafa şekli nasıl bir transfer yapılacağı yönünde ipuçları verir . Kaba bir şekilde kapatılmaya çalışılan saç ekimleri daha olumsuz bir görüntü verebilir , o yüzden mutlaka ekim öncesi saç tasarımı ve ekim sonrası saç görünüm simülasyonu yapılması gerekir .
En önemli unsurlardan biride saç ekimi sonrası size ekim yapıldığının belli olmayacağı bir tasarım elde etmektir , yani tamamen doğal bir saç görünümü olması gerekir . Yoksa yolda yürürken karşınıza çıkan bazı insanların saçlarına baktığınızda uzaktan bile ekilmiş olduğunun  belli olması imajı dahada kötü bir hale getirir , o yüzden saç ekimi öncesi planlamada ve ekimde plastik cerrahi uzmanı doktorların yanında saç tasarımcılarındanda görüş almak gerekiyor.
Gördüğünüz gibi saç ekimi konusunda birçok ayrıntı var , basit olarak hadi ektirelim diyerek atılan adımlardan sonra bu olmadı , tekrar ektirelim diyerek ikinci bir ekim planı yapmak bir binayı sıfırdan inça ettikten sonra telelden yıkıp yeniden yapmak kadar zordur . Zaten ensedeki en değerli saç kökleri kullanıldıktan sonra yeni bir ekim planında kullanılacak saçları vücüttan toplamak işi dahada karmaşık hale getirir.

Saç ekimi fiyatları

İstanbul ve Ankara gibi metropollerde saç ekimi fiyatlarını belirlemede 2 kriter kullanılır , en önemli kriter seans sayısıdır , zira bir seansın yaklaşık 7 saat sürdüğünü ve en az 4 uzman kişinin nu seansta işlem yaptığını hesaba katarsak transfer edilecek saç kökü sayısından ziyade seans sayısının daha önemli olduğu bir mantık çerçevesine oturmuş olur. Bir seferde 2 seanslık saçı transfer ediyoruz diye reklam yapan saç ekim merkezleride oluyor , hatta bazıları normalde insan başında doğuştan bulunan kök sayısınında üzerinde saç teli transfer ettiklerini iddia ediyorlar ama sadece gerçekler ve sonuçlar üzerinden haraket etmekte fayda var . Bizim hastanemizdeki saç ekim merkezimizde saç ekim planı yaparken en fazla önem verdiğimiz konu önceki hastalarımızdaki öncesi ve sonrası resimlerin incelenmesi ve sonuçların ne şekilde olacağı konusunda hastalarımızda tam bir inanç oluşturulmasıdır.
Dikkatilice ekilen her saç kökünün hayat boyu canlı kalma ihtimali %97 lere kadar çıkar , ama hoyrat bir şekilde kısa sürede çok fazla saç kökü transfer etmeye kalkan saç ekim merkezlerinde bu oran %50 lere kadar inmektedir . Bu durumda zaten sizin ekndi saçlarınızla ekim yapılacağını hesaba katarak sadece tek bir kararka en iyi sonucu almak önemli hale gemiştir.
İstanbul gibi merkezi şehirlerde saç ekimi fiyatları ortalama olarak .... tl den başlamaktadır.

Saç resimlerinizi göndermek için : sacekimihastanesi@gmail.com email adresinizi veye WhatsApp uygulaması ile 0532 316 8973 cep telefonumuzu kullanabilirsiniz.

Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Plastik ve Estetik cerrahi uzmanı
İntercontinental hospital İstanbul
0212 736 1648 - 0532 316 8973
Lütfen ranndevu alarak geliniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder