29 Mayıs 2014 Perşembe

Saç Ekimi Bütçesi

Birçok insanın dökülen saçlarının yerine yenilerini getirmek için başvurduğu yöntem olan saç ekimi, maliyeti kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir operasyondur. Saç ekiminde bütçe belirlenirken birçok kriter göz önünde bulundurulmaktadır. Saç ekimi operasyonununun yapılacağı klinikte operasyonu yapacak doktor tarafından bu kriterler dikkate alınarak bir bütçe çıkarılıp kişiye sunulmaktadır.

        Saç ekiminde bütçe çıkarılırken etkili olan başlıca faktör kaç seans yapılacağıdır. Seans sayısı arttıkça doğal olarak operasyonun maliyetide artacaktır. Seans sayısı ise kişinin saçsız bölgelerinin durumuna ve saç alınacak bölgelerin yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Küçük bir bölgeye yapılacak operasyonun maliyeti de haliyle düşük olacaktır. Ancak büyük bir alana saç ekimi yapılacaksa seans sayısı doğrudan artacak ve dolaylı olarak maliyet de yükselecektir. Aynı şekilde ekilecek saçların alınacağı yan bölgelerdeki saç yoğunluğu da maliyeti etkileyen faktörlerdendir. Eğer saçların alınacağı bölgedeki saç yoğunluğu falza ise işlem kolaylaşacağından seans sayısı azalacaktır. Seans sayısının azalması ise maliyeti düşürecektir. Bunların yanı sıra operasyonda kullanılacak malzemeler, operasyonu yapacak doktor, operasyonun yapıldığı ortam da bütçeye doğrudan etki edecektir.


      Saç ekiminde önemli olan operasyonu gerçekleştirecek elemanların yetkinliğidir. Güvenilir kişilerce gerçekleştirilen operasyonlarda istenmeyen durumlarla karşılaşma ihtimali çok daha düşüktür. Çok düşük bütçeyle bu işi yapan kişi ve ya kurumlardan şüphe edilmesi en tabii durumdur. Ancak bu demek değildir ki yüksek bütçe ile operasyon gerçekleştiren kişi ve ya kurumlar güvenilir olsun. Dikkat edilmesi gereken, operasyonu yapacak kişilerin geçmişi, tecrübeleri ve eğitimiyle birlikte, kurumun sunduğu altyapının kalitesidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder