30 Nisan 2014 Çarşamba

Saç Ekimi Fiyatları 2014

Saç ekimi
İstanbul ve Ankara'da saç ekimi fiyatları 2014 yılı 30 nisan tarih tiibariyla .... tl'den başlayıp .... TL ye kadar çıkabiliyor , bazı saç ekim merkezilerinde çok daha ucuz saç ekimi veya astronomik fiyatlara saç ekimide yapılmıyor değil , ama saç ekiminde ortalama ücretlendirme genellikle dediğim seviyelerde oluyor . Saç ekiminde fiyatlar şüphe çekici düşük veya yüksek olduğunda birkez daha düşünmenizi öneririm , öncelikle saç ekim ekibinin başındaki plastik ve estetik cerrahın tüm ayrıntılarını okuyun , ve ekimi gerçekten omu yönetiyor ona bakın , onun dışında ekim yapılan hastanenin çapı ve boyutlarıda önemlidir , eskiden merdiven altı tabir edilen villadan bozma saç ekim dükkanlarında serbestçe yapılabiliyordu ve tabii tahmin ederiniz dünya kadar komplikasyon , cilt enfeksiyonu ve ekilen saçların bir süre sonra tekrar dökülmesi gibi onca emeği ve masrafı boşa çıkartan sonuçlarla karşılaşılırdı , ama Sağlık bakanlığının saç ekimi konusunda yaptığı son düzenlemelerden sonra saç ekimi yapılacak yerlerin sadece tam teşekküllü hastaneler olması şartı getirildi , bu durumda birçok saç ekim dükkanı kapandı veya bir hastane ile anlaştı , günümüzde tam teşekküllü hastanelerde yapılan ve başında plastik cerrahi uzmanı bir doktorun bulunduğu ekip tarafınca yapılan saç ekimleri güvenli hale gelmiş oldu.

Saç ekimi nasıl yapılır ?

Ülkemizde ve tüm dünyada nerdeyse 50 yıldır saç ekimi yapılıyor ama tabi önceden son derece ilkel ve travmatik yöntemler kullanılırdı, enseden alınan deri grefti başın ön kısımlarına dikilmye çalışılırdı , ama artık FUE yöntemi denilen ve tüm dünyadaki en iyi saç ekim metodu olarak bilinen yöntem var.
Bahsi geçen FUE yönteminde ense, koltuk altı veya bacak arası gibi bölgelerden özel bir FUE motoruyla tek tek toplanan saç ve kıl folikülleri başın ön kısmına nakledilir. Bu saç nakil işleminde kesinlikle bistüri benzeri kesici cihazlar kullanılmaz , dolayısı ile saç ekimi sonrası kesinlikle iz kalmaz.
Uzman ellerde dikkatlice yapılan bir saç ekiminde başarı şansı %97 lerdedir , yani ekilen saçların %97 si hayat boyu kafanızda kalır ve sürekli olarak büyümeye devam eder.

Resim göndermek için : sacekimihastanesi@gmail.com 'a email olarak atabilirsiniz , yada 0532 316 8973 cep telefonuma WhatsApp'tan yollayabilirsiniz.

Doçent Op. Dr. Aydın Gözü
Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
İntercontinental hospital Ümraniye
0212 736 1648 - 0532 316 8973
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder